.

Цена За : Секоја Диа На Стеблото : 1 "Дијаметар На Мелење : 11 / 8" Супер Легура (И) Компатибилност : Да Агол На �
Дизајниран за генерирање квадратни жлебови во лицето на делот Полирано поделено лице за подобрено задр
Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со
Една сеопфатна платформа Високо разноврсна вежба со различни геометрии и достапни оценки Платформата T
Тип На Производ : Алатки За Сечење Точка Пакет Димензија : 7.62 см L X14, 732 см W X4, 572 См H Точка Пакет Тежина : 0 З�
Висока прецизност, непречено сечење, посебна отпорност на удар и добра отпорност на абење Материјал : тв
Вметнете Компатибилност (Периферна) SCGX 150512 Вметнете КОМПАТИБИЛНОСТ SPGX 1904C1 Максимална Длабочина На Вежб
Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги
Големина 1" Материјал : Кобалт Должина На Флејта : 3 Вкупна Должина : 51 / 2 Големина : 1, Материјал : Кобалт, Фи�
Die Construction : Собрание на две парчиња Стил на умирање : Систем за умирање со две парчиња Тип на алатка : Коле�
Спецификација на MAS Спецификација за влечење на глава со стандардна лента за БТ Усвојувајте увезен чели
Пин за усогласување 6x33 mm, кратко Број на статија : 400 : 40421466944558 Алатка во квалитетот на премиум индустрија
Прецизност на толеранцијата на толеранцијата на 3 Избалансиран на G2.000 вртежи во минута Сите функционал�
【Широка апликација】 : Ротационите досиеја на Burr се користат во авијацијата, автомобилот, бродот, чамци�
Изменетиот допрете за дното може да стигне до дното на слепата дупка за да ги намалите навои Материјал з
Прецизност АТ3 Толеранција Стебло Избалансиран На Г2.000 ВРТЕЖИ во МИНУТА Сите функционални површини пре�
Спецификации : 9 / 16 20 он Материјал : челик со Голема брзина Висока цврстина, прецизност Комплетен модел, �
Придобивки од семејството на овој производ : шамфер ц (23 нишки) и шамфер е (1,5 2 нишки) Третман на работ за �
Е2483 имаат широк опсег на стандардна редовна должина во метрички дијаметар Крајните мелници со централн
Произведено во САД 1 / 8 дијаметар На Стеблото 1 / 2 Должина На Сечење 11 / 2 Вкупна Должина 1 / 8 Инчен Дијамета�
Материјал Метал+пластика Изработено од висококвалитетен материјал, телото на фиксната стегач е израбо�
Цена За : Секоја Диа На Стеблото : 3 / 4 "Точка : Прстенест Секач Апликација : За Дупчење Структурен Челик Ма�
Материјал : челик со голема брзина (М2) Метричка допрете на десната рака Рачката на чешма, исто така, дост�
M2 x 0,4 HSS метричка лева рака Формирана чешма Користете за обработка на алуминиум или мека метал M2 x 0,4 HSS ме�
Големина : 2,35мм (3 / 32 '') Шанк, проверете дали ова поставување одговара на вашата ротирачка машина, зашто б�
Облогата на Tialn на овие мелници за нишки со права светлина издржува високи температури и ги штити Облога
1 Алатките за карбид се добри во работното дрво, алуминиум, бакар, фиберборд со средна густина, јаглероде
ЦЕМЕНТИРАН КАРБИД : Изработен од термички обработен интегрален ИГ8 цементиран карбид, со висока цврстин
COROCUT 12 0,625 "Квадратни шанки надворешни алатки за обработка Завртки за прицврстувач : 551302104 Клуч 568004313 Мојч
Боја : Црна Материјал : пластика Ширина на кутијата : 0,35 инчи Должина на кутијата : 8 инчи...
Ние снабдување контра потоне сетови на 60°, 82°, & 90° Секој сет има шалтери на 3 / 16", 1 / 4", 5 / 16", 3 / 8", 1 / 2", 5 / 8", 3 /
Брзи Намалувања : овие алатки имаат шуплив дизајн со тенки ѕидови со двојна наизменична геометрија на з�
Со висока отпорност на свиткување и отпорност на абење, специјално се користи за апликации за сечење со
Големина : 2111 / 2 НПТ, Материјал : Јаглероден Челик, Финиш : Необложен (Светол), Стил : НПТ, Насока На Сечење :
Придобивки од семејството на овој производ : Посветени оценки и геометрии за сите апликации и материјал
Новата технологија за одделение овозможува поголема продуктивност преку зголемена способност за брзи�
Овие крајни мелници се опремени како редовни со десно сечење и спирални флејти од десната страна Сите с�
Општа намена финишер 4 Флејта, дијаметар на сечење 15 / 32", должина на сечење 1,25" Произведено во САД Кливлен
Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од ивериц�
Вметнете општа намена за повеќето материјали Не се препорачува за челици за алати и легури со висока те�
Не трошете го вашето време во потрага по стегач, блок, обетка или навртка уште еднаш, овој комплет го има
Дизајн со висока јачина 140° Неутрална Точка Ефикасно во абразивни средини со кратки прашкасти чипови Зе
Тежина : 216гр; Материјал : ХССАЛ Содржина на пакетот : 1 х Директно Стебло Крај Мелница Машина, 1 Х Случај; И�
Темата на САД Умира десната рака Ако има нешто што треба или умира што ви требаат, не двоумете се да не ко
Челик со голема брзина (HSS) обезбедува цврстина за отпорност на абење Неципираната (светла) завршница е н
Придобивки од семејството на овој производ : Оптимизиран За обработка на мали висококвалитетни каракте
Извори и произведени според највисоките стандарди за контрола на квалитетот Најдобрите празни места н�
големина на конец : 3 / 818 должина на конецот : 11 / 16 инчи материјал : Челик со Голема Брзина испорака на течн
Придобивки од семејството на овој производ : подобрена контрола на чипот Ниски сили за сечење...
Материјалот е 1018 челик со финиш на црн оксид Компоненти за стегање Работни компоненти Мијалник за стега